Facebook стежить за вами: яку інформацію з вашого життя збирає соцмережа?

0
749

Ви будете здивовані, коли завантажите файл із вашою особистою інформацією, зібраною в Facebook.

Щоразу, коли ви ставите лайк, поширюєте контент у Facebook або відвідуєте сайти через додатки цієї соціальної мережі, за вами стежать.

Навіть якщо ви ніколи не заходили на сайт Facebook, компанія може відстежувати вашу діяльність у браузері без вашого відома. Про це пише «Українська правда», посилаючись на дослідження, проведені The Daily Mail та New Zealand Herald.

У 2010 році компанія Facebook стала першою соціальною мережею, яка надала користувачам можливість завантажувати файли, що містять свою особисту історію, на сервісі. На фото вказано, де можна завантажити те, що назбирав на вас Facebook, – так би мовити, ваше особисте досьє.

Facebook стежить за вами: яку інформацію з вашого життя збирає соцмережа?

//life.pravda.com.ua

Журналіст Нік Вігам був вкрай здивований, коли в завантаженому файлі зі своєю інформацією знайшов відскановані копії договорів оренди, рахунки за його домашні послуги, знімки банківських переказів, журнали чатів. І навіть мобільний запис старого відео з його мамою, яка обіймала Вігама у перший його день у школі.

Понад 10 тисяч веб-сайтів складаються з невидимих трекерів, які називаються пікселями. Вони записують інформацію про те, якою операційною системою ви користуєтеся, яка ваша IP-адреса, яку активність на веб-сайті ви здійснюєте. Це дозволяє компанії знати все, починаючи з того, де ви знаходитеся, хто ваш інтернет-провайдер, які типи сайтів вам подобаються та скільки часу ви витрачаєте на їх відвідування.

Більше про це – в інфографіці від «Української правди»:

Facebook стежить за вами: яку інформацію з вашого життя збирає соцмережа?

//life.pravda.com.ua

Компанія Марка Цукерберга запевняє, що використовує цю інформацію для цільової реклами та формування контенту, який будується на наших вподобаннях, а також задля забезпечення безпеки.

Для своєї роботи Facebook використовує дані, зібрані від 1,4 мільярда активних користувачів з усього світу, в якості основи для алгоритмів, які пов’язують рекламу та інші матеріали з онлайн-профілем людини.

Така діяльність Facebook багато кому не подобається. Наприклад, у Бельгії компанію зобов’язали зупинити відстеження діяльності бельгійських користувачів інтернету, які не мають аккаунта у Facebook. Інакше пообіцяли щодня штрафувати компанію на 250 000 євро.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ