Інтернет представляється величезною мережею, в яку включено неймовірне число пристроїв. І це не тільки комп’ютери та телефони, а й так звані гаджети «інтернету речей». Саме ця частина пристроїв є найбільш вразливою, на думку одного з батьків сучасного інтернету Вінтон Серфа.
Вся справа в тому, що ці пристрої захищені в набагато меншому ступені, ніж ті ж персональні комп’ютери. Отримати доступ до них простіше. Крім того, не варто скидати з рахунків ймовірність програмних помилок, які можуть стати причиною серйозних збоїв цілих систем. А тепер уявіть, що під контролем хакерів виявиться армія з декількох мільярдів таких пристроїв по всьому світу!
Що буде тоді? Ймовірно, інтернет просто перестане працювати. Це можна порівняти з «кінцем світу» в світі, де все «зав’язано» на інтернеті. Сервіси і системи, що перестали в одну мить коректно працювати, перетворять звичайну ритмічну життя в хаос. Порушується зв’язок, транспортне сполучення.
Більш того, може поставити під загрозу життя мільйонів людей, що знаходяться в тій, чи іншій залежності від роботи «розумних» систем. Наприклад, в системі управління багатоквартирним будинком стався збій, і ліфт, повний пасажирів, відправляється у вільне падіння. І це тільки один приклад, а таких прикладів тисячі! Вже зараз число розумних пристроїв наближається до позначки 14,2 мільярда. До початку 2021 року ця армія девайсів може досягти 25 млрд.
Підстав сумніватися в адекватності оцінки ступеня небезпеки Стерфом немає. Ця людина добре знає, про що говорить. Протягом близько 15 останніх років він займає пост віце-президента Google і відповідає в компанії за ідеологію.