Науковці з Хефейського інституту інтелектуальних машин академії наук Китаю розробили додаток для смартфонів, який здатний розпізнати більше 50 видів цих комах.
Додаток вже пройшов тестування, до того ж успішно, йдеться на сайті «Главком».
За словами одного з учасників цього дослідницького проекту Се Ченцзюня, зараз головні проблеми в сільському господарстві Китаю полягають в надмірному використанні пестицидів, неефективному моніторингу шкідників і недостатньому застосуванні землеробських технологій.
Він зазначив, що новий додаток було розроблено із застосуванням технологій штучного інтелекту і бази даних, в якій містяться 1 мільйон зображень шкідників.
Користувачам буде достатньо сфотографувати на смартфон комаху і завантажити знімок в додаток, який потім зможе провести порівняння з наявними в його базі даних шкідниками, визначити вид знятої комахи і дати поради про те, які пестициди потрібно вибрати, – йдеться в повідомленні.
«Нова розробка покликана надати сильну підтримку країні в досягненні мети скорочення зростання використання пестицидів до 2020 року», – розповів Се Ченцзюнь. Відомо, що його інститут буде працювати разом з експертами з академії сільськогосподарських наук над тим, щоб підвищити здатність додатка до розпізнавання ще більшого числа видів шкідників сільськогосподарських культур – від пшениці, кукурудзи, сої до ріпаку і фруктових дерев.