Американська корпорація Microsoft працює над операційною системою Windows 10 ось уже як багато років, а до цього вона активно працювала над безліччю інших ОС. Проте, за весь цей час в її безпеці нічого не змінилося в кращу сторону. Більш того, різного роду троянів і вірусів з кожним місяцем стає тільки більше, тобто ситуація лише погіршується. Сьогодні сталося те, чого ніхто не очікував. Компанія Intel повідомила про виявлену у всіх своїх процесорах нової уразливості.
За офіційною інформацією від компанії Intel, яку вона озвучила 22 травня 2018 року, в усіх випущених нею процесорах за останні 20 років присутня небезпечна уразливість, яку фахівці назвали «четвертий варіант Spectre». Новий пролом в системі захисту найсильніше позначається на комп’ютерах під управлінням Windows 10 і її більш ранніх версіях, а скористатися нею хакери можуть навіть в веб-браузері.
Нова уразливість настільки проста у використанні, що скористатися нею можна навіть через JavaScript на будь-якому веб-сайті. Це означає, що при відвідуванні будь-якого сайту в мережі може почати свою роботу спеціальний скрипт, який отримає доступ до зберігаються в ядрі процесора даними, після чого вихопить і передасть в руки третіх осіб. На щастя, компанія Intel повідомила про відсутність зараз в світі хакерського ПЗ з використанням даного пролому, але вона може помилятися.
Всім параноїкам, а також людям, чиї електронні пристрої зберігають секретну інформацію, краще взагалі не вмикати комп’ютер на Windows 10 до тих самих пір, поки не буде усунута ця вразливість. Вона отримала статут критичної, тобто все дуже серйозно. На щастя, цю прогалину в системі захисту можна закрити за допомогою програмної заплатки, але у такого способу є мінуси.
Додаткова система захисту для захисту від «четвертого варіанту Spectre» знизить продуктивність всіх процесорів Intel, випущених за останні 20 років, але наскільки – не уточнюється. Власникам комп’ютерів на базі Mac переживати слід менше інших, тому як для даної платформи задіяти пролом в системі захисту значно складніше, ніж на Windows 10. Американський чипмейкер обіцяє випустити патч для системи захисту «в найближчі тижні», а робота над ним вже зараз активно ведеться .