В такому чіпі електрони замінені на фотони, що робить процесор набагато швидше.
Тестова виробнича лінія для фотонних процесорів буде побудована в Шанхаї вже в цьому році.
В такому чіпі електрони замінені на фотони, що робить процесор набагато швидше, ніж існуючі аналоги.
Принцип роботи нового процесора заснований на моделі, яка визначає взаємодію магнітних полів окремих атомів. У сучасних процесорах поки використовуються виключно електричні сигнали.
Виробнича лінія усуне перешкоди, створені фізичними обмеженнями традиційних чіпів, повідомили вчені з Шанхая. Результати попередніх тестів підтвердили, що група дослідників придумала дієвий спосіб виробництва процесорів, і замовлення на них уже надходять як з країни, так і з-за кордону.
Вважається, що дані чіпи будуть особливо корисними в сферах, що стосуються передачі інформації, зокрема у виробництві смартфонів, комп’ютерів, автономних транспортних засобів і телевізорів з високим дозволом. Крім цього, повідомляється, що швидкості обробки інформації значно збільшилися, в той час як споживання енергії скоротилося.
«Кінцеві користувачі також помітять великі зміни в своїх електронних гаджетах — комп’ютери і мобільні телефони стануть швидше, і буде потрібно менше часу для завантаження фільмів», — сказав глава групи дослідників з Шанхайського інституту микросистем та інформаційних технологій при Академії наук Китаю Юй Мінбінь.
Вчений визнав, що робота над створенням фотонних процесорів значно прискорилася після того, як США в рамках торгової війни в квітні вирішили обмежити експорт напівпровідників в КНР.
Додамо, перший в світі квантовий процесор був створений в 2015 році в США вченими з Колорадського університету. У 2017 році групі дослідників з лабораторії Hewlett Packard вдалося створити оптичний процесор, на чіпі якого присутній +1052 оптичних компонента, здатні швидко і ефективно виконувати досить складні обчислення.