Стандарт захисту гаджетів IP68 – це певний шифр, який свідчить про те, що пристрій не боїться впливу пилу та води. Якщо розшифрувати, то Ingress Protection Rating (IP) – це рейтинг корпусу, що захищає пристрій від впливу зовнішніх чинників.
Як писали ми вище, Ingress Protection Rating – це особливий рейтинг, який свідчить про наявність та ступінь захисту пристроїв. Зокрема, мова йде про захищеність від води та пилу.
У цьому матеріалі ми розповімо вам, які бувають градації захисту IP та на що потрібно звертати увагу при покупці. А також назвемо найпопулярніші гаджети, які мають захист від зовнішніх чинників. Ми не випадково говоримо про захист за стандартом IP саме у Поливаний понеділок, адже на цей день припадає чимало затоплень цифрових пристроїв.
Що означають цифри поруч із літерами?
Перша цифра в класі захисту – це рівень захищеності від проникнення предметів: від 0 (захист не передбачений) і до 6 (в гаджет не проникає навіть пил).
Друга цифра – рівень захисту від води: 0 свідчить про те, що гаджет боїться контакту з водою, а 8, до прикладу, означає, що пристрій може без проблем працювати на метровій глибині.
Наочний приклад: гаджет має захист IP68 – це буде означати, що йому не страшний не лише пил, а й занурення у воду протягом половини години.
Втім, це зовсім не означає, що потрібно пірнати зі смартфоном і робити яскраві світлини під водою. Як правило, виробник гарантує, що пристрій буде працювати, якщо випадково впаде у ванну, на нього виллють воду або відбудеться ще якась короткострокова дія. Натомість бажання похизуватися перед друзями у барі може стати причиною виходу з ладу вашого улюбленого гаджета. Наголосимо на тому, що деякі виробники додають, що всі випробування відбувалися в лабораторіях в ідеальних умовах, а не в реальному житті, тому повністю покладатися на чарівні літери та цифри не слід.
Але якщо так сталося, що саме в Поливаний понеділок ваш смартфон потрапив під приціл сусідських вар’ятів – задумайтесь над покупкою захищеної техніки, щоб наступного року не переживати через те, що гаджет може вийти з ладу.
Смартфони
Samsung A3 2017
Ідеальний варіант для тих, хто хоче мати стабільний у роботі смартфон, який поміщається в більшість кишень.
Технічні характеристики:
- екран: 4,7″, HD, тип матриці – Super AMOLED;
- процесор: Exynos 7870 Octa 1.6 ГГц Cortex-A53;
- пам’ять: 16 ГБ з підтримкою карт microSD, оперативної пам’яті – 2 ГБ;
- камери: основна на 13 Мп, фронтальна на 8 Мп;
- акумулятор: 2350 мАг;
- інтерфейси: Wi-Fi, GPS, Bluetooth, NFC;
- захист за стандартом IP68.
Рекомендована вартість: 6 999 гривень.
LG G6
Потужний безрамковий смартфон, який може похизуватися також захистом за військовим стандартом MIL-STD-810.
Технічні характеристики:
- екран: 5,7″, Quad HD+, тип матриці – IPS;
- процесор: Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821;
- пам’ять: 64 ГБ з підтримкою карт microSD, оперативної пам’яті – 4 ГБ;
- камери: основна: два модулі по 13 Мп, фронтальна на 5 Мп;
- акумулятор: 3300 мАг;
- інтерфейси: Wi-Fi, GPS, Bluetooth, NFC;
- захист за стандартом IP68.
Рекомендована вартість: 12 444 гривень.
Google Pixel 2
Для фанатів компанії Google, які хочуть завжди мати актуальну версію Android.
Технічні характеристики:
- екран: 5″, Full HD, тип матриці – AMOLED;
- процесор: Qualcomm MSM8996 Snapdragon 835;
- пам’ять: 64 ГБ з підтримкою карт microSD, оперативної пам’яті – 4 ГБ;
- камери: основна на 12,2 Мп, фронтальна на 5 Мп;
- акумулятор: 2700 мАг;
- інтерфейси: Wi-Fi, GPS, Bluetooth, NFC;
- захист за стандартом IP67.
Рекомендована вартість: 19 765 гривень.
Електронні книги
PocketBook 641 Aqua 2
Ця електронна книжка створена для тих, хто любить ніжитись у ванній і читати улюблену літературу. Вона не лише захищена від вологи та пилу, а й підтримує роботу з десятком різноманітних форматів, що суттєво полегшує використання.
Рекомендована вартість: 4 455 гривень.
Фітнес-пристрої
Xiaomi Mi Band 2
Гаджет, що вже завоював серця мільйонів користувачів по всьому світу. Це не лише фітнес-браслет, який може відстежувати вашу фізичну активність та пульс, а й пристрій, що дозволяє не пропустити жодного сповіщення. Зауважимо, що він може замінити звичайний годинник, адже показує час на своєму дисплеї.
Рекомендована вартість: 649 гривень.
Samsung Gear S3 Frontier
«Розумний» годинник для тих, хто хоче бути в тренді, не порушуючи при цьому діловий стиль. Це не лише додатковий екран для вашого смартфона, а й пристрій, який може замінити ваш гаманець, адже в ньому є NFC. Не варто забувати й про те, що годинник турбується про ваше здоров’я та фізичний стан.
Рекомендована вартість: 9 999 гривень.
Портативна акустика
JBL Clip 2
Друге покоління популярної колонки для подорожей. Вона компактна, потужна та зручна у використанні. Популярність свою вона отримала завдяки кліпсі, завдяки якій її можна вішати, до прикладу, на рюкзак.
Рекомендована вартість: 1 739 гривень.
Philips SB500
Надзвичайно гучна та потужна колонка, яка допоможе влаштувати круту вечірку. Її потужність 30 Вт, що дозволяє слухати музику у великих приміщеннях або просто неба. Пристрій має захист від води та пилу, а також від ударів.
Рекомендована вартість: 4 499 гривень.
Ми, звичайно ж, маємо надію, що ваші улюблені гаджети переживуть Поливаний понеділок, але це зовсім не означає, що не варто задумуватися над покупкою пристроїв, які мають додатковий захист.