Багато виробників не укладають договір з Google, але все одно додають на свої смартфони Google Play Маркет, а також набір сервісів Google Play, які забезпечують роботу Gmail, карт Google, антивіруса Play Protect, відеосервісу YouTube і т.д. Ряд вендорів, щоб не ризикувати, випускають пристрої без цих сервісів, але дозволяють користувачам встановлювати їх самостійно. За даними XDA Developers, ця система була прикрита.
Відтепер сервіси Google Play перевірятимуть дату складання системної прошивки, і якщо вона виявиться більш ранньою, ніж 16 березня 2018 року, вхід в акаунт Google буде заблокований. Виняток становитимуть кастомні прошивки, розробники зможуть зареєструвати їх вручну з обмеженням — не більше 100 ідентифікаторів пристроїв на один аккаунт. Ідентифікатор стає новим щоразу після перезавантаження пристрою до заводських налаштувань, чого, на думку Google, буде досить для експериментів з саморобною прошивкою.
Звичайно ж, хакери вже шукають способи обійти нове обмеження і змусити працювати сервіси Google Play на несертифікованих пристроях. Один з можливих способів — використання утиліти Magisk, яка приховує від системної перевірки root-доступ і інші особливості нелегальних прошивок. Оскільки перевірка здійснюється тільки на основі дати, виробникам буде легко обійти її, вказавши у властивостях прошивки то число, з якої сервіси Google Play працюватимуть.
Перевірити, чи отримав сертифікацію Google ваш смартфон, можна за допомогою програми Google Play. Запустіть її, відкрийте меню, перейдіть в налаштування і в самому низу подивіться інформацію про сертифікат.