Він містить мінеральні сполуки, які не зустрічаються в інших астероїдах.
Вивчаючи невеликий метеорит під назвою «Гіпатія», раніше знайдений в Єгипті, фахівці з Університету Йоганнесбурга виявили мінеральні сполуки, які, за їхніми словами, в Сонячній системі практично не зустрічаються. На думку вчених, це може говорити про те, що космічний об’єкт сформувався раніше, ніж Сонце і планети на його орбіті, або ж прилетів на Землю здалеку.
На думку вчених, «Гіпатія» сформувалася при температурі, що не перевищує -196 градусів Цельсія. Можливо, вона сформувалась до Сонячної системи або з’явилась далі від неї, ніж пояс Койпера — області, розташованої в десятки разів далі від Сонця, ніж Земля. У будь-якому випадку, фахівці сподіваються, що подальше вивчення об’єкта дозволить відповісти на деякі питання про минуле і «окраїнах» Сонячної системи.
Дослідження було опубліковане в журналі Geochimica et Cosmochimica Acta.
Не так давно астрономи вперше виявили в Сонячній системі небесне тіло, яке, судячи з усього, потрапило в неї ззовні, а в майбутньому знову покине її. Космічний об’єкт спочатку був прийнятий за комету, проте виявився астероїдом. Імовірно він покритий товстим шаром органіки, що, швидше за все, і захистило його від руйнування під час настільки далекого перельоту. Астероїд отримав назву 1I / Оумуамуа — буква I в його назві була введена вперше і розшифровується як «interstellar» (міжзоряний), а слово «Оумуамуа» можна приблизно перекласти з гавайської мови як «посланець, який прибув першим здалеку». Деякі фахівці навіть всерйоз перевірили припущення, що космічний об’єкт являє собою зореліт інопланетян, проте доказів на користь такого твердження виявити не вдалося.