Унікальна програма Gremlins передбачає створення повітряної системи запуску та управління роботою рою невеликих, а також дешевих багаторазових безпілотників. Як літак-носій використовується C-130 Hercules («Геркулес»). Після виконання поставлених завдань — розвідки, дій в рамках електронної війни, скидання бомб — рій дронів збирається іншим літаком, пише Ньюсадер.
Таким чином, після вильоту «Гремліна» з борту F-22 і F-35 і виконання відповідних завдань він буде підібраний «Геркулесом».
Йдеться про стрімкий розвиток технології, яка в своєму зачатковому стані існує вже зараз: в квітні Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) опублікувало відеозапис, на якому зафіксовано запуск «Гремліна» з борту C-130 Hercules.
У наступному році планується запустити, а потім підібрати на C-130 вже чотири таких безпілотники, перевівши програму на ще вищий рівень випробувань. Відзначається, що в тестуванні візьмуть участь F-22 і F-35.
Зараз головна технічна складність — це зробити навантаження апаратів на транспортники максимально безпечним.
Самі «Гремліни» представляють собою щось середнє між одноразовими дронамі і традиційними БПЛА. Від своїх стандартних «родичів» «Гремліни» будуть відрізнятися тим, що вони стануть по-справжньому автономними. Ці маленькі дрони зможуть самостійно — без постійного контролю з боку оператора — виконувати кілька десятків місій, таких як сенсорні функції, наведення на ціль, транспортування зброї і радіоелектронна боротьба. Про це розповів розповів виданню Warrior колишній головний науковий фахівець ВВС США Грегорі Захаріа.
Це дозволить одній людині управляти відразу безліччю таких безпілотників.