Philips Lighting та організація SmartCitiesWorld підготували звіт про найрозумніші міста світу.
Про це повідомляє Information-Age.
У рейтингу компаній лідерами стали Лондон, Барселона і Сінгапур.
Результати звіту ґрунтуються на думці 150 експертів в міському плануванні з усього світу. Вони враховували чинники, які роблять міста зручними для розгортання нових технологій. Більшою мірою оцінювалася готовність міста до змін, до переходу на більш ефективну модель існування. Експерти прийшли до висновку, що вимогам розумного міста найкраще відповідають Лондон, Барселона і Сінгапур.
Відзначається, що найбільший внесок в розвиток міст майбутнього роблять їх лідери. Саме тому при владі повинні стояти освічені люди, відкриті новим проектам і розуміти, як повино виглядати сучасне місто. Для міст перехід на розумні технології обіцяє в першу чергу економічні переваги. Це ілюструється прикладом Барселони. Експерти оцінили, технологічність принесе місту 47 тисяч нових робочих місць. IoT-системи економлять 42,5 млн євро на водопостачанні, а система інтелектуального паркінгу приносить в бюджет ще 36,5 млн євро.
При цьому в багатьох містах, які брали участь в дослідженні, можливість впровадження технологій розумного міста навіть не розглядається. Керівництво кожного 10-го міста розповіло, що реалізувати подібну програму неможливо. Вони відзначили проблеми з фінансуванням і то, що в місті є більш термінові завдання і проблеми. Експерти ж кажуть, що «розумне місто» — це не завжди про довго окупаються ідеї. Часто це короткострокові проекти, які відбиваються за кілька років, а потім приносять прибуток.
Наприклад, системи вуличного освітлення в Лос-Анджелесі і Сан-Хосе економлять бюджету по $ 9 млн на рік. При такому темпі вони окупаються за 7 років. Головний висновок доповіді — навіть міста без великих бюджетів можуть почати економити. Потрібно лише ефективніше витрачати електроенергію. За статистикою, 50% необхідної містах енергії йде на освітлення. Так що це вже велика можливість для економії.